جستجو

لحن برند چیست؟

لحن برند چیست؟

در واقع نوع کلمات مورد استفاده و شیوه و ریتم بیان جمله‌ها در محتوای تولیدی، لحن یا تن صدای برند است. گاهی لحن بیان مهم‌تر از آن چیزی است که گفته می‌شود، بنابراین برای تاثیرگذاری برندتان باید لحنش را بشناسید و از آن در انواع محتوا برای وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، بسته‌بندی و ارائه محصول استفاده کنید.

 

 

لحن حامل تمامی اطلاعات درباره شما و کسب و کارتان است. لحن، محتوایی پنهان است که اثرات آن بر ناخوداگاه مخاطبین بیشتر از متن محتواست.لحن مورد استفاده شما به مرور زمان به شخصیت برند شما شکل میدهد.

 

 

چرا لحن برند مهم است؟

 

1-    مهمترین جنبه لحن برند این است که به محصول یا شرکت شخصیت میدهد.

2-    برند شما را از بقیه متمایز میکند.

3-    لحن برند برای مخاطب جذابیت عاطفی و اعتماد ایجاد میکند.

 

 

چطور لحن برند خود را بشناسیم؟

 

پیدا کردن لحن برند را با درک این که مخاطبان شما چه کسی هستندو چه درکی از برند شما دارند وآنچه را که میخواهند ؛شروع کنید.قدم بعدی شناسایی ارزش های برند شماست که هنگام ایجاد محتوا و برقراری ارتباط با خوانندگان باید به خاطر داشته باشید.هرچه اعضای تیم با دستورالعمل ها و نحوه استفاده از لحن ترجیحی برند بیشتر آشنا شوند ، ایجاد محتوای جدید متناسب با این اهداف برندتان راحتتر می شود.در مرحله شناخت لحن برندتان حتما به این فکر کنید که اگر برندتان انسان بود چه شخصیتی داشت؟شاد؟پرشور؟معتبرو... حتما سعی کنید با سه کلمه توصیفش کنید.به طور کلی شناخت پرسونای مخاطب نقش مهمی در انخاب لحن مناسب برند ایفا میکند؛به زودی مقاله ای درباره پرسونا منتشر خواهیم کردکه در شناخت مخاطب به شما کمک خواهد کرد.

 

 

 

 

سپس بعد از انجام این تحقیقات به مرحله انتخاب لحن برند میرسیم.انواع لحن ها عبارتند از:رسمی ،جدی،طنز،احترامآمیز و...

 

برای مثال لحن رسمی باعث میشود معتبر تر بنظر برسید ولی شاید خواننده احساس صمیمیت نکند.یا لحن طنز شاید باعث پیشی گرفتن شما از رقبا شود اما مخاطب حس میکندشما  غیر حرفه ای هستید.

 

معرفی یک لحن جدی تر به ایجاد اعتبار و تقویت اعتماد کمک خواهد کرد. اما به نظر می رسد زبان جدی فاقد شخصیت و عواطف است .

 

همانطور که دیدید، صدای برندتان نشان‌دهنده شخصیت برند شماست، و این در حالیست که لحن شما با توجه به شرایط و محیط ارتباطی شما بهتر است تغییر ‌کند. اگر دستوالعمل مناسبی برای صدا و لحن برندتان تهیه کنید و همیشه به آن پایبند باشید، برند شما ثابت، استوار و قابل اعتمادتر به نظر خواهد رسید.

 

 

خلاصه :

 

لحن درواقع نوع کلمات مورداستفاده و شیوه و ریتم بیان جمله‌ها در محتوای تولیدی است و تاثیر آن بر ناخودگاه مخاطب بیشتر از متن محتواست.لحن مورد استفاده به برند شما شخصیت میدهد و شما را از رقبا متمایز میکند.انتخاب لحن مناسب با شناخت پرسونای مخاطبان صورت میگیرد؛شما باید بدانید مخاطبینتان که هستند وچه میخواهند تا لحن مناسبتان را پیداکنید.انتخاب لحن درست ،باعث ثبات و پایداری برند میشود.

 

 

 

نظر خود را وارد نمایید.