جستجو

هشتگ اینستاگرام چیه و به چه دردی میخوره؟

هشتگ اینستاگرام چیه و به چه دردی میخوره؟

وقتی بعد از علامت # کلمه یا کلماتی رو مینویسیم، در واقع هشتگ زدیم. هشتگ زدن باعث میشه که پست هاتون طبقه بندی بشه و هر وقت مخاطب روی هشتگ کلیک بکنه محتواهایی مرتبط با موضوع رو ببینه.

مثلا شما عکسی از کفش دست دوزتون رو با هشتگ #تولید_ملی و #کفش آپلود کردید و وقتی کاربر این هشتگ ها رو جستجو کنه، صفحه شما رو هم در نتایج جستجو میبینه. 

 

 

 

مزایا استفاده از هشتگ

  1.   اگر کاربر واژه کفش رو در قسمت جستجوی حساب کاربران وارد کنه، تنها صفحاتی که این کلمه رو در نام کاربری شون استفاده کردن نمایش میده ولی با هشتگ میتونیم  تعداد عکس های بیشتری که حتی کاربران در صفحاتشون آپلود کردن رو ببینیم.
  2.   از هشتگ ها میتونیم در کمپین ها استفاده کنیم، تا با افرادی که هم فکر ما هستند آشنا بشیم. مثلا کمپین #نه_به_پلاستیک
  3.  هشتگ‌ها سرعت عمل بالایی دارند. در واقع با استفاده از هشتگ در اینستاگرام سریعاً می‌توان موضوعی را میان تمام کاربران جستجو کرد. فقط چند ثانیه بعد از ارسال پست با هشتگ مربوطه، نتایج آن در اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

 

انواع هشتگ


دسته اول Branded Hashtags

بخش زیادی از هشتگ‌های اینستاگرام را این گروه تشکیل می‌دهند. صاحبان کسب و کار با استفاده از این هشتگ‌ها محصولاتشون رو تبلیغ می‌کنند و این نوع هشتگ‌ها در برند سازی هم اهمیت دارن و تو کمپین‌های بازاریابی استفاده میشن. مثلا شما می‌تونید از مشتریانتون بخواید که با محصولات شما عکس بگیرن و با هشتگ شما آپلودش کنن تا بن تخفیف هدیه بگیرن.

 

دسته دوم Community Hashtags

 این هشتگ ها برعکس هشتگ های دسته اول برای تبلیغات استفاده نمیشن مثل #tbt#love پرطرفدار هستند و توسط کسب و کار ها استفاده نمیشن.

 

 

باید ها و نباید ها در استفاده از هشتگ 

  1.  برای هر پست، هشتگ مخصوص انتخاب کنید. هیچ وقت هشتگ های یکسان را برای همه پست ها به کار نبرید یعنی به اصطلاح کپی پیست نکنید؛ چون با این کار نمی‌تونین بسنجید که کدام هشتگ برای شما خوبه  یا بد.

  2.  هشتگ هایی که رقبا استفاده میکنند را جمع آوری و از آنها استفاده کنید.

  3.  بیش از حد هشتگ نزنید. این کار به کاربر حس بدی میده و او خیال می‌کنه شما فقط به فکر فروش محصول‌تون هستید. همچنین ممکنه شبکه های اجتماعی، پیج شما را به عنوان اسپم در نظر بگیرن. 

  4.  از هشتگ های طولانی استفاده نکنید به خاطر اینکه کاربر اونارو فراموش می‌کنه.

  5. هشتگ هایی خاص و متناسب با کسب و کارتان پیدا کنید.

 

آنالیز Insight

بعد از آپلود پست از طریق Insight میتونید آمار پست رو ببینید؛ که چند نفر از طریق این هشتگ پست شما رو دیدن. از این طریق متوجه میشوید که این هشتگ مناسب شما بود یا نه چون فهمیدن این موضوع برای کسب و کار سودمند هست. شما میتونید با حذف هشتگ هایی که بی‌نتیجه هستند، استراتژی هشتگ بهتری رو انتخاب کنید.

 

 

نظر خود را وارد نمایید.