جستجو

چگونه با ویدی وود ویدیو بسازیم؟

چگونه با ویدی وود ویدیو بسازیم؟

صحبت مقدماتی

 

ویدی وود یک سرویس تحت وب جهت ساخت آنلاین و اتوماتیک ویدیو است. در ویدی وود قالب های ویدیویی با موضوعات مختلف قرار داده شده که کاربر می تواند بر اساس نیاز خود یک قالب را انتخاب، محتوای خود (متن، توضیحات، تصویر، ویدیو، موزیک) را آپلود کرده، رنگ بندی و استایل قالب را شخصی سازی کند و پیش نمایش رایگان را بصورت اتوماتیک و در طی چند دقیقه دریافت نماید. برای دریافت کیفیت بالاتر و بدون واترمارک (بدون تگ ویدی وود) باید به ازای هر خروجی، پرداخت انجام شود.

 

 

شروع به ساخت

 

ساخت ویدیو در ویدی وود بسیار ساده و بدون نیاز به دانش فنی خاصی می باشد.

 

ابتدا قالب ویدیویی متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. برای مشاهده پیش نمایش هر قالب می توانید دکمه مثلثی قرارگرفته در باکس هر قالب را زده و ویدیو را مشاهده کنید. پیش نمایش هر قالب، خروجی نهایی توسط سرویس ویدی وود بوده (با کیفیت عالی) و نتیجه خروجی کاربر نیز (در صورت خرید کیفیت عالی) عینا مشابه پیش نمایش خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

برای شروع، دکمه شروع ساخت را زده و وارد صفحه اختصاصی هر قالب شوید. در این صفحه توضیحات و مشخصات قالب را مشاهده می کنید. با زدن دکمه آبی ساخت ویدیو، وارد صفحه ساخت شوید.

 

 

 

 

 

 

صفحه ساخت

 

در قسمت بالایی صفحه ساخت، مراحل ساخت ویدیو به ترتیب قرار گرفته است.

 

 

1- ویرایش

 

 در مرحله ویرایش، صحنه های مختلف قالب به ترتیب قرار گرفته است و کاربر با کلیک بر روی هر صحنه، می تواند محتوای مربوط به آن  (متن و توضیحات، تصویر، ویدیو) را وارد کند.

 

 

هر قالب ویدیویی در ویدی وود از یک یا چند صحنه (سکانس) تشکیل شده است. در قالب های فیکس (Fix) امکان جابه جایی و یا حذف و اضافه کردن صحنه ها وجود ندارد. اما در قالب های انعطاف پذیر (Flexible) این امکان وجود دارد. (در حال حاضر همه قالب ها فیکس هستند اما به زودی قالب های Flexible نیز اضافه خواهند شد)

 

 

در باکس هر صحنه یک ویدیو (بالا سمت راست) و یک تصویر (سمت چپ) قرار گرفته است. ویدیو، پیش نمایش صحنه در خروجی نهایی می باشد و تصویر، بیانگر محل قرارگیری ورودی های کاربر در آن صحنه می باشد.

 

 

 

 

 

ارسال تصویر

 

برای آپلود تصویر با کلیک بر روی (تصویر شما) پنجره ای مطابق با تصویر زیر باز خواهد شد که شامل سه گزینه بارگذاری تصویر، بارگذاری ویدیو (در صورت پشتیبانی صحنه مورد نظر از دریافت ویدیو) و فایل های من (آرشیو تصاویر) است.

 

 

  

 

 

بارگذاری لوگو یا تصویر

 

با زدن این گزینه، می توانید فایل تصویر یا لوگوی خود را انتخاب کرده و وارد صفحه کراپ شوید. در این صفحه یک کادر آبی رنگ نمایش داده شده که محدوده نمایش عکس کاربر را مشخص می کند. برای حصول نتیجه بهتر می بایست با ابزارهای پایین این کادر، تصویر خود را در کادر پر کرده و فضای خالی کناره ها را بپوشانید.

 

 

اگر از تصویر بدون بک گراند (PNG) استفاده می کنید نیز بهتراست که لبه های تصویر یا لوگوی شما کناره های کادر آبی رنگ را لمس کند تا لوگو در بزرگترین حالت در خروجی نهایی نمایش داده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با زدن دکمه تایید، آپلود تصویر شما شروع خواهد شد. برای بارگذاری کامل فایل می بایست درصد پیشرفت آپلود به 100 برسد. مدت زمان اتمام آپلود بستگی به سرعت اینترنت کاربر و حجم تصویر ارسالی دارد.

 

 

 

 

بارگذاری ویدیو

 

با زدن این گزینه می توانید فایل ویدیویی خود را ارسال کنید (فقط در صحنه هایی که از دریافت ویدیو پشتیبانی می شود).در پنجره باز شده، یک بازه مشخص از ویدیوی شما بریده شده و در صحنه استفاده می شود. شما می توانید با حرکت دادن مستطیل آبی رنگ، محدوده مورد نظر خود را انتخاب کنید و با زدن دکمه پلی بر روی نمایشگر بالا، محدوده انتخابی را تماشا کنید. بعد از تایید، پروسه آپلود ویدیو آغاز خواهد شد که مدت زمان آن بستگی به سرعت اینترنت کاربر و حجم فایل ویدیو دارد. (با وجود انتخاب یک محدوده چند ثانیه ای، ابتدا کل فایل ویدیو آپلود خواهد شد). توجه کنید بعد از تایید، پروسه آپلود ویدیو تا 100درصد کامل شود.

 

 

 

 

 

فایل های من

 

در این بخش، آرشیو تصاویری که کاربر آپلود کرده است و همچنین آرشیو تصاویر ویدی وود در دسترس است. در آرشیو ویدی وود امکان جستجو بین هزاران عکس وجود داشته و کاربر می تواند از عکس انتخابی در پروژه استفاده کند. بدین منظور با زدن دکمه (انتخاب) زیر تصویر، فایل به بخش (فایل های من) منتقل شده و با زدن مجدد دکمه (انتخاب)، تصویر به کراپر ارسال می شود (این پروسه چند ثانیه طول خواهد کشید) و در نهایت با تایید، تصویر آرشیوی، آپلود می شود.

 

 

 

 

نوشتن متن یا توضیحات

 

در این کادر، کاربر می تواند متن یا توضیحات مورد نظر خود را با توجه به محدودیت تعداد کاراکتر مشخص شده، تایپ نماید. دقت داشته باشید در باکس توضیحات، در صورت زدن Enter و رفتن به خط بعد، می بایست کمتر از محدودیت مشخص شده تایپ نمایید (محدودیت در نظر گرفته شده در حالتی است که کاربر از Enter استفاده نکند)

 همچنین در قسمت بالایی باکس نوشته ها، چک باکسی قرار گرفته است که با زدن تیک آن می توانید فونت نمایش اعداد در ویدیو را فارسی انتخاب کنید (در حالت پیش فرض اعداد با فونت انگلیسی نمایش داده می شوند.)

 

 

 

2- رنگ

در مرحله رنگ، کاربر می تواند رنگ بندی قالب را تغییر داده و شخصی سازی کند. در این صفحه سه باکس قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

باکس شماره 1

در این باکس هر مربع امکان تغییر رنگ بخشی از قالب (پس زمینه، متن و یا اشکال)  را فراهم می کند. با کلیک بر روی آنها می توانید به صورت دستی رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 

باکس شماره 2

در این باکس مجموعه رنگ های آماده و پیشنهادی قرار گرفته است که با انتخاب هریک، تم رنگی قالب تغییر می کند.

 

 

باکس شماره 3

در این باکس نتیجه تغییر رنگ اجزای قالب، در خروجی نهایی نشان داده می شود. دقت داشته باشید در صورت انتخاب رنگ های شخصی، تضاد بین رنگ متن و پس زمینه را رعایت کنید تا در خروجی نهایی، خوانایی متون دچار اشکال نشود.

 

 

3- استایل

در این مرحله می توانید بعضی از شاخصه های ظاهری قالب را تغییر دهید. برای مثال در قالب پروموشن اپلیکیشن موبایل می توانید موبایل استفاده شده در ویدیو را انتخاب کنید.

 

 

 

 

4- موزیک

در این مرحله می توانید موزیک قرارگرفته بر روی خروجی نهایی ویدیو را تغییر دهید. برای انتخاب موزیک، می توانید از آرشیو ویدی وود استفاده کنید و یا با زدن دکمه بارگذاری موزیک، فایل مورد نظر خودتان را آپلود کنید. دقت کنید مدت زمان موزیک آپلودی از مدت زمان قالب کمتر نباشد. در قسمت موزیک های من، فایل هایی که قبلا توسط کاربر آپلود شده اند نمایش داده می شوند. با زدن دکمه پلی کنار هر موزیک می توانید موزیک را پخش کرده و با این کار تیک سبز رنگ سمت راست نیز اضافه خواهد شد که به معنی استفاده از موزیک بر روی ویدیو خروجی می باشد. (بعد از زدن دکمه پلی، به علت بارگذاری فایل، شروع پخش موزیک تاخیر چند ثانیه ای دارد.)

 

 

 

 

 

5- نمایش

در این مرحله شما می توانید روند اتوماتیک و خودکار ساخت ویدیو را آغاز نمایید. با زدن پیش نمایش رایگان، خروجی با کیفیت تصویر ضعیف و واترمارک ویدی وود، ارائه می شود. این ویدیو از کیفیت پایینی برخوردار بوده و هدف از ارائه آن، پیش نمایش خروجی نهایی ویدیو با محتوای کاربر و در صورت نیاز ویرایش و تغییر ورودی ها می باشد.

 

 

برای دریافت ویدیو با کیفیت بالاتر و بدون واترمارک ویدی وود، بعد از اطمینان از صحت ورودی های خود در مرحله ساخت، می بایست گزینه (خرید بدون واترمارک) زده شود.

 

 

 

 

 

در این بخش کاربر می تواند به دو روش پرداخت خود را انجام دهد. خرید اشتراک ویژه (مقرون بصرفه) و خرید ویدیو به صورت تکی (پرداخت به ازای هر خروجی).

 

 

برای کاربری که نیاز زیاد و مداوم به ساخت ویدیو دارد، خرید اشتراک ویژه مقرون بصرفه تر از خرید ویدیوها به صورت تکی می باشد.

 

 

در صورت داشتن کد تخفیف، برای استفاده از آن، کد را در قسمت پایینی وارد کرده و دریافت را بزنید.

 

 

در نهایت با زدن گزینه خرید در صورتی که موجودی کیف پول شما به اندازه کافی نباشد به درگاه بانکی وصل شده و می توانید با کارت بانکی خرید خود را انجام دهید.دقت داشته باشید بعد از خرید، امکان ویرایش رایگان ویدیو وجود نخواهد داشت. بنابراین قبل از پرداخت به تعداد لازم پیش نمایش رایگان از پروژه خروجی گرفته و از صحت ورودی های خود مطمئن شوید.

 

 

 

 

 

با شروع روند ساخت خودکار ویدیو، پیشرفت پروسه به کاربر نمایش داده می شود. شما می توانید تا اتمام این پروسه صبر کرده و یا صفحه را بسته و بعدا در قسمت ویدیوهای من، نتیجه خروجی را مشاهده و دانلود نمایید. توجه داشته باشید مدت زمان ساخت ویدیو بستگی به قالب انتخابی و کیفیت تصویر خروجی داشته و ممکن است از 30 ثانیه تا 10 دقیقه و یا بیشتر، به طول انجامد. تا اتمام روند ساخت و نمایش ویدیو خروجی صبور باشید.

 

در زیر نوار پیشرفت روند خروجی ویدیو، تیک (اطلاع رسانی از طریق پیامک) وجود دارد که با زدن آن می توانید از زمان اتمام روند خروجی ویدیو مطلع شوید.

 

 

 

 

در صفحه نمایش ویدیو، می توانید ویدیوی نهایی را دانلود کرده و یا به صفحه ساخت ویدیو برگشته و ویرایش های لازم را انجام داده و یا کیفیت بالاتری از ویدیو را خریداری نمایید.

 

 

تمام ویدیو ها و پروژه های ساخته شده توسط کاربر در قسمت (ویدیوی ها من) و (پروژه های من) در نوار ابزار بالایی سایت ذخیره شده و قابل دسترس می باشند.

 

 

 

نظر خود را وارد نمایید.